Міні – музей «Народознавча світлиця»

/Files/photogallery/850/DSCN7683.JPG

Запрошуємо вас полинути у часи сивої давнини, набратись живильної сили, енергетики народного духу, пригадати звичаї, традиції, обряди, якими багата наша національна культура У народознавчій світлиці Прадавнє віко підіймаєм, Мов у старовинну казку потрапляєм

Міні-музеї у дитячому садку – це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності.

Профіль міні-музею - етнографічний, краєзнавчий.

/Files/photogallery/850/DSCN7677.JPG

Основними напрямами діяльності міні-музею на сучасному етапі є:

1) Робота з музейною аудиторією, яка спрямована на виховання ціннісного ставлення до культурної спадщини і прищеплення смаку до музейних цінностей.

2) Розвиток здібностей сприймати музейну інформацію через мову музейних експонатів.

3) Виховання емоцій, розвиток фантазії і уявлення, активності.

4) Створення в музеї умов, за яких би він працював найбільш ефективно.

5) Використання і популяризація нових освітніх технологій у формі окремих проектів.

/Files/photogallery/850/DSCN7666.JPG

Тут проходять заняття, народознавчі виховні заходи,зустрічі з цікавими людьми, вечорниці, виставки, екскурсії. Адже світлиця завжди привітно зустрічає гостей.

/Files/photogallery/850/DSCN7673.JPG

Мета створення музею:

- дати дітям уявлення про українське житло, про складові українського інтер’єру

- ознайомити дітей з історією, культурою українського народу, з народними промислами, з побутом українців в різний час

- виховувати патріотизм

- вчити шанувати народні традиції, дотримуватися високо-моральних якостей, закладених предками

розвивати інтерес до експонатів музею;

формувати образ музею як зберігача предметів культурно-історичного значення

/Files/photogallery/850/DSCN7675.JPG Завдання:

1. розширення і поглиблення знань дітей і дорослих про культуру, побут, ремесла та життя наших предків;

2. формування у дітей розуміння нерозривності зв'язку між минулим, сучасним і майбутнім;

3. удосконалення освітнього процесу навчального закладу;

4. надання допомоги педагогічному колективу у впровадженні нових нетрадиційних форм у роботі з дітьми.

/Files/photogallery/850/DSCN7679.JPG

Це дає можливість педагогічному колективу дитячого закладу використовувати матеріали музею в освітньому процесі. Світлиця для людини стала всім: і родинним лагідним затишком, і Батьківщиною. Вже оновився світ, повиростали будинки, вілли,а ми вирішили утворити нашу світлицю, якою вона була кілька століть тому назад.

Музей займає окрему кімнату і відкритий постійно. У музеї відтворений затишок української хати. Пізнання здійснюється шляхом накопичення чуттєвих вражень від оточуючих дитини речей..
Центральним експонатом є українська піч, яка розмальована петриківським розписом, біля печі стоїть хатнє начиння, а у миснику - горнятка, глечики, горщики, миски, полумиски, гладущики, тикви, барильця, куманці та інший декоративний посуд. а священним місцем у хаті є покуть з образами, божником (рушником) та різними предметами святості.

/Files/photogallery/850/DSCN7680.JPG

/Files/photogallery/850/DSCN7672.JPG

Уздовж тильної стіни хати вгорі почеплена жердина, на якій висить український одяг, а неподалік лава, застелена білим домотканим рядном В хаті є колиска з ляльками – мотанками; український віночок із стрічками; виставка вишитих рушників; картини; прялки, великі і малі гребні; мичка; веретено; терниця; скриня; дерев'яні ночви, рубель та качалка для повного догляду за українським одягом та різний побутовий ремарент.

Міні-музей являє собою тематичну виставку предметів побуту, посуду,одягу, дитячих забавок, малих скульптурних форм, елементів розпису народних іграшок, які можуть використовуватись в навчальному процесі (на заняттях з народознавства, образотворчого мистецтва).

/Files/photogallery/850/DSCN7676.JPG

На полицях зберігаються експонати, які належали нашим прадідам і дідам.

Дошкільнята знову і знову поринають у світ мистецтва, переглядаючи музейні експонати, повторно отримують позитивні враження.

Вихованці старших груп проводять екскурсії для молодших.

/Files/photogallery/850/DSCN7669.JPG

У класичних музеях не можна торкатися експонатів руками, а в міні-музеях не просто можна, а навіть потрібно!

Дитина має можливість брати вироби у руки, розглядати їх, обстежувати тактильно, а також переставляти на інше місце, створювати власну експозицію. У звичайному музеї дитина – лише пасивний спостерігач, а тут вона – співавтор.

/Files/photogallery/850/DSCN7670.JPG

Міні- музей як скарбниця освітніх і педагогічних надбань є провідним пошуковим, методичним, науково-дослідним та пропагандистським центром у нашому закладі

Хто б що не говорив, а з рідної хати - з цієї Берегині одвічної - починається Батьківщина, Україна. Погодьмося, що наші предки були таки мудрими, влаштовуючи й обладнуючи своє житло так, щоб кожна річ у ньому була придатною для вжитку й милувала око своєю красою.

І коли ми нині взялися жити по-новому - живімо, але ні в якому разі не відкидаймо унікального в народній традиції. І пам'ятаймо слова О.Кобилянської: «Згадуйте предків ваших, щоб історія перед вами не згасла, і золоті нитки не губіть».

Народознавча світлиця – стала центром ведення дитини у чарівний світ культурно – історичних надбань українського народу і на цій основі – виховання високо – морального , національно –свідомого підростаючого покоління – патріотів, спадкоємців, продовжувачів прогресивних національних традицій.

Кiлькiсть переглядiв: 2865

Коментарi